Звернення

Дорогі колеги,

Правління української філії міжнародної організації «Спільнота освітян: об’єднаймося заради справедливості і рівності в освіті» (Community of Educators: Uniting for Justice and Equity) від щирого серця вітає Вас з Новим 2021 роком і Різдвом Христовим і бажає міцного здоров’я, щастя і успіхів на освітянській ниві.

Як Bам відомо, наша організація була створена як неприбуткова освітянська організація в грудні 2018 року. На початку 2019 року ми були прийняті до міжнародної організації Global Communities: Uniting for Equity як її українська філія за безпосередньої участі та сприяння виконавчого директора цієї організації доктора Клея Старлінга – професора університету Ворчестер (штат Массачусетс, США) та доктора Давида Пауелла, професора Південносхідного університету (штату Міссурі, США).

За цей недовгий час ми встигли відчути себе повноправним членом GCUE. Голова української філії доцент Т.І.Ямчинська в 2020р. представляла українську організацію як член правління GCUE, брала участь в усіх засіданнях правління, прийнятті організаційних, професійних і фінансових рішень. Таким чином, ми брали участь в наданні фінансової допомоги при будівництві шкіл в Гані і спонсоруванні участі в міжнародних конференціях представників з Колумбії, Гани, України та інших країн. На 2021 рік виконання цього обов’язку було передано Тамарою Іванівною виконавчому директору нашої філії С.А. Кузьміній.

За час співпраці з колегами з університетів США, Канади, Туреччини, Колумбії, Тайваню, Гани в рамках GCUE, члени нашої організації взяли участь в двох міжнародних конференціях в Канаді (Оттава, Канада) і Дейтон (США), де ми представляли спільні презентації проєктів, над якими працюємо з колегами з США. Навесні 2020 року, під час пандемії, керівництво GCUE виступило з ініціативою розробити спільний проект про вплив пандемії на освіту. Ми взяли активну участь в цьому проекті, внаслідок чого українськими освітянами (О.В. Матвіенко – КНЛУ, Т.І. Ямчинська, Т.В. Глазунова, С.А. Кузьміна – ВДПУ) разом з виконавчим директором GCUE, доктором Клеєм Старлингом, і членом GCUE, доктором Су Фу, була написана стаття та в січні 2021 р.  опублікована в спеціальному випуску The Journal of Interdisciplinary Education, США. 

Члени організації GCUE активно включилися в міжнародний проект “Web-Blended Education”, який працює на базі факультету іноземних мов ВДПУ під керівництвом С.А.Кузьміної. Доктор Клей Старлінг, та доктор Су Фу, провели два воркшопи з навчання читання. Доктор Ерін Паркс (Оттавський університет, Канада) прочитала дві лекції про роль музики в інклюзивній освіті.

Сподіваємося, що це – тільки початок нашого різнобічного співробітництва на ниві освіти. GCUE пропонує висувати ініціативи спільних освітніх проектів, які ця організація згодна фінансово спонсорувати.

GCUE розробило новий сайт своєї організації GCUE | Home | Global Community Uniting for Equity | Worldwide Education Projects з інформацією про філії та посиланням на сайти дочірніх організацій, включаючи українську.  Найближчим часом ми плануємо надіслати членам української філії листи на бланку нашої організації для підтвердження членства в GCUE, якщо це потрібно буде для персонального рейтингу.

За короткий час нашого досвіду співпраці з GCUE, ми встигли переконатися, що засновники цієї освітньої організації є надійними партнерами, які надзвичайно зацікавлені в зміцненні і пропагуванні демократичних принципів в освіті в усьому світі.

З повагою і за дорученням правління української філії  міжнародної організації «Спільнота освітян: об’єднаймося заради справедливості і рівності в освіті»

Кузьміна С.А.

Вінницький державний педагогічний університет імені

М. Коцюбинського

Svitlana Kuzmina

Напишіть відгук